Warsztaty improwizacji

Na warsztatach improwizacji teatralnej uczymy tworzenia spontanicznych scen bez wcześniejszego przygotowania. Warsztaty impro tym różnią się od warsztatów teatralnych w Warszawie, że postacie, sceneria i dialogi powstają na żywo, w sposób niezaplanowany i spontaniczny. Osoby występujące w improwizowanych przedstawieniach są zatem jednocześnie aktorami, reżyserami i scenarzystami improwizowanego przedstawienia. Wybierz w rozwijanym menu: "Warsztaty" odpowiedni warsztat i zapisz się!

 

Wtorkowe warsztaty improwizacji teatralnej dla kontynuujących - od 7 maja 2024

kurs improwizacji w szkole

Zapisz się!

7.05.2024 - pierwsze zajęcia

Warsztaty zaawansowanej improwizacji, dla osób po kursie z podstaw improwizacji – 4 zajęcia w godz. 19.00-21.00

Więcej informacji...

 

Otwarte warsztaty improwizacji – dla każdego

kurs improwizacji w szkole

Co jakiś czas można zapisać się na otwarte warsztaty improwizacji.

Najbliższa sesja warsztatowa: 9 maja, ul. Łowicka 39a, 19.00-21.00

Zapisy: https://impromania.pl/otwarte-warsztaty-improwizacji_teatralnej/

 

Środowy kurs podstaw improwizacji, od 15 maja 2024

zajęcia improwizacji

Zapisz się

15.05.2024 - pierwsze zajęcia

Kurs podstaw improwizacji teatralnej - 4 zajecia, 19.00-21.00, ul. Łowicka 39A

Więcej informacji...

Sama improwizacja teatralna jako sztuka gry scenicznej była znana od zawsze chociażby dzięki komedii Dell Arte, natomiast jej rozkwit zawdzięczamy Violi Spoilin, która spopularyzowała improwizację teatralną w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 50, wtedy też powstały pierwsze warsztaty improwizacji teatralnej. W Polsce improwizacja istnieje już od kilkunastu lat i szczególnie popularne są spektakle improwizacji teatralnej, jednak coraz częściej obserwuje się również zainteresowanie szkołami impro oraz warsztatami improwizacji. Najczęściej warsztaty improwizacji włączane są do programu szeroko pojmowanych zajęć teatralnych w szkołach i placówkach kultury, jednak nie należą już do rzadkości szkoły impro, czyli miejsca, gdzie uczy się tylko improwizacji teatralnej.

Warsztaty improwizacji teatralnej opierają się na założeniu, że dzięki odpowiedniemu treningowi można nauczyć się tworzyć improwizowane sceny w sposób ciekawy i interesujący zarówno dla innych osób uczestniczący w warsztacie, jak i dla publiczności oglądającej spektakl.

Ćwiczenie improwizowanych scen otwiera nasz umysł i uwalnia nasze możliwości. Ważną częścią każdego warsztatu improwizacji jest rozgrzewka, dzięki której właściwa część warsztatu przebiega w luźnej, niekrępującej atmosferze. W ten sposób rozgrzewka przed warsztatem impro wyłącza naszego wewnętrznego cenzora i odblokowuje nasze prawdziwe "ja", nasze prawdziwe reakcje i emocje, uwalnia nas od strachu przed popełnieniem błędu - co więcej pokazuje, że błąd może być także źródłem nowych możliwości.

Podczas warsztatów dbamy o komfort naszych uczestników oraz wyśmienitą atmosferę, ponieważ wierzymy, że warsztaty improwizacji to przede wszystkim dobra zabawa. Na naszych warsztatach można poznać lepiej nie tylko samego siebie, ale także inne osoby.

W naszej szkole improwizacji Impromania na pewno znajdziesz coś dla siebie! W swojej ofercie mamy warsztaty impro i zajęcia teatralne; warsztaty cykliczne, warsztaty całodzienne, tygodniowe i weekendowe. Prowadzimy warsztaty improwizacji dla dzieci i dorosłych; mamy również szerokie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów improwizacji dla firm i instytucji.

Aby improwizowane sceny były ciekawe, trzeba jednak znać pewne wytyczne. W tym celu powstało wiele gier i ćwiczeń, które pokażemy na warsztacie.

Czego się nauczysz na naszych warsztatach impro ?

✔ poznasz twórczą moc akceptacji

✔ rozwiniesz podzielność uwagi

✔ wyćwiczysz umiejętność słuchania i koncentracji

✔ nauczysz się reagować spontanicznie

✔ poznasz nowe sposoby kreatywnego myślenia

✔ opanujesz podstawy aktorstwa i ruchu scenicznego

✔ pokonasz strach przed publicznymi występami

✔ poznasz nowe, interesujące osoby w naszej Szkole Impro

Prowadzimy następujące warsztaty improwizacji

  • jednodniowe warsztaty, zazwyczaj w formie 2,5 h przed południem i 2,5 godziny po południu
  • weekendowe, 2 dni, 5h dziennie
  • tygodniowe: 5 dni, 5 h dziennie (najczęściej w wakacje)
  • miesięczne: 4 warsztaty impro, 1x w  tygodniu po 2h
  • 2-miesięczne, 4 warsztaty, 1x w  tygodniu po 2h