Warsztaty teatralne w Warszawie

Szkoła Improwizacji Impromania to coś więcej niż zwykła szkoła, ponieważ oprócz warsztatów improwizacji mamy także w swojej ofercie klasyczne warsztaty teatralne w Warszawie. Warsztaty kierujemy do osób, które chcą intensywnie pracować nad swoim warsztatem aktorskim. Jeśli zawsze marzyłeś o tym, by zostać aktorem, to teraz możesz zacząć spełniać swoje marzenia. Na warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na pracę z ciałem, głosem i emocjami, bo wierzymy że to dzięki temu możemy dotrzeć   do własnej własnej autentyczności. Tworząc etiudy teatralne, mierzymy się z własną nieśmiałością, walczymy z tremą oraz poszukujemy różnych form ekspresji. Na zajęciach teatralnych uczymy się, jak pracować w sposób zaplanowany oraz spontaniczny, jak mówić, by nas słuchano oraz jak słuchać naszego partnera scenicznego. Nasze stałe warsztaty teatralne prowadzone są w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metra Ratusz Arsenał. Na naszych warsztatach teatralnych nie ma ścisłej górnej ani dolnej granicy wieku, aczkolwiek z reguły dzielimy grupy pod kątem poziomu zaawansowania i wieku. Warsztaty teatralne dla dorosłych obejmują osoby powyżej 18 roku życia, zaś na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży uczęszczają osoby od 9 do 17 roku życia.

Nie musisz być studentem, ani absolwentem Akademii Teatralnej, by wskoczyć na scenę - wystarczy odrobina pasji i ukończenie jednego lub kilku kursów teatralnych w Szkoła Improwizacji Impromania w Warszawie! Podczas zajęć teatralnych skupimy się na pracy indywidualnej, jak i grupowej, wykorzystamy całą gamę narzędzi – będziemy tworzyć sceny oparte na scenariuszu, jaki i te improwizowane.  Dla osób wymagających prowadzimy również zajęcia indywidualne oraz weekendowe zajęcia teatralne poza Warszawą, na których zajęcia aktorskie odbywają się w trybie intensywnym.

Jeśli do tej pory jeszcze się zastanawiasz, czy przyjść na nasze warszawskie warsztaty aktorskie, to mamy dla Ciebie koronny argument: nasze warsztaty aktorskie to przede wszystkim dobra zabawa! Doświadczenie pokazuje, że na na nasze warsztaty aktorskie w Warszawie zapisują się często osoby, które które poszukują dobrej i kreatywnej rozrywki. Jesteśmy - jak nazwa wskazuje - Szkołą Improwizacji - więc większość naszych zajęć teatralnych ma charakter integracyjnych zabaw. Czekają na Ciebie dziesiątki ćwiczeń, spośród których wiele ma charakter autorski, co oznacza, że nie spotkacie ich nigdzie poza Impromanią!

Autorskie warsztaty aktorskie w Warszawie

Nasze warsztaty aktorskie w Warszawie to niezwykła forma kreatywnego spędzania czasu. Każdy kto kiedykolwiek miał doświadczenie z aktorstwem, oraz był na zajęciach teatralnych wie, że żyje się tyle razy ile ról się odgrywa! Cechą i jednocześnie celem naszych warsztatów aktorskich jest jednak nie gra rozumiana jako udawanie pewnej roli, lecz autentyczne pokazywanie odgrywanej postaci. Dążenie do autentyczności angażuje nasz umysł i emocje. Poprzez rozmaite zadania aktorskie lepiej poznajemy samych siebie, emocje własne i innych osób.

Bardzo istotną częścią każdego warsztatu aktorskiego jest teatralna rozgrzewka, dzięki której właściwa część zajęć teatralnych przebiega w luźnej, nieskrępowanej atmosferze. Zadaniem rozgrzewki przed warsztatami teatralnymi jest wyłączenie wewnętrznego cenzora i pozwolenie uczestnikom na nabranie dystansu wobec tego jak są odbierani na zewnątrz. Dzięki temu zaczynamy stawać się coraz bardziej autentyczni. Warsztaty teatralne i aktorskie pomagają nam też uwolnić się od strachu przed popełnieniem błędu - co więcej dowiadujemy się na nich, w jaki sposób wykorzystywać błędy do kreowania nowych możliwości w scenie.

Termin zajęć znajdziesz na naszym fanpage'u, lub wyślij nam wiadomość z zapytaniem, ponieważ często robimy warsztaty integracyjne dla firm instytucji dla szerokiej publiczności.